Jakie będą skutki programu Rodzina 500 Plus i czego życzę w nowym, 2017 roku

31 grudnia 2016

Minister Morawiecki już się cieszy, że dzięki temu programowi dzieci zostały wyprowadzone z biedy.
Tak. Zostały wyprowadzone. Za pieniądze podatników. Za pieniądze moje i innych samotnych osób, które nie lubią małych dzieci, za pieniądze starych emerytów i niedołężnych rencistów.
Co będzie w przyszłości?
W przyszłości leniwe matki i ich jeszcze bardziej leniwe dzieci będą pasożytować na tym programie. Dzieci od urodzenia uczone, że mogą żyć za państwowe, będą tego oczekiwać aż do późnej starości.
Kto na nich będzie robił?
Takie osoby, jak ja. Osoby nieatrakcyjne, z którymi nie chciał się nikt związać, nikt nie chciał, żeby były matkami ich dzieci, oraz emeryci. Komisje orzekające odbiorą wszystkim niewidomym i innym niepełnosprawnym renty socjalne i inwalidzkie, żeby mieć na 500 Plus. W ZUSie będą mówić – nie widzi pani? I co z tego? Przecież ma pani ręce i nogi. Nie rusza pan rękami i nogami? I co z tego? Może pan wziąć długopis, piłę, młotek w usta i pracować. – Ale z drugiej strony w powiatowych zespołach będą mówić – nie widzi pani? No to pani wymaga opieki wszędzie. Do tego jakiś durny okulista o umyśle z betonu nie dopuści do pracy, no bo jak można pracować nie widząc.
Dodatkowo pojawi się nowy problem.
Nie będzie pracy ani dla zdrowych, ani dla kalek, bo wszystko będą wykonywać maszyny a pieniądze będą skupione w rękach właścicieli tych maszyn. Rząd, ZUS, NFZ i PFRON zbankrutują i w ten sposób państwo podzieli się na majątki wielkich kapitalistów. Ci, jeśli zechcą, będą utrzymywać, kogo zechcą, a pierwsze co zrobią, to ustanowią prawo do eutanazji pasożytniczych kalek.
Życzyłabym sobie i innym, żeby ten scenariusz nie ziścił się w 2017 roku.
Oprócz tego życzę sobie, żeby w 2017 roku echa moich wpisów docierały dalej i wyżej, niż na Konwiktorską 9, bo tam mam już pewność, że docierają. W szczególności, żeby to co piszę, docierało do wynalazców dziwnych projektów, do szefów kierowców autobusów i motorniczych tramwajów, do różnych decydentów i do ludzi z ulicy, którzy popełniają opisywane przeze mnie głupstwa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: