Czy stary pies do starego człowieka, to dobry pomysł?

20 października 2016

Taką ideę propaguje w telewizji TVN pani Dorota Sumińska. Do tej pory była dla mnie autorytetem. Teraz przestała nim być.
Dlaczego?
Dziwię się, że na taki pomysł wpada akurat weterynarz. Moim zdaniem to była bardzo nieodpowiedzialna wypowiedź.
Stary pies, to kłopoty: choroby, częste wizyty u weterynarza. I takie stare psy ze schroniska mają trafiać do starych, samotnych, odrzuconych przez społeczeństwo ludzi, którzy są chorzy, wszystko ich boli, są słabi, a jak już gdzieś napisałam, samotność potęguje tego typu dolegliwości. Jak tacy ludzie mają sobie poradzić ze starymi, chorymi psami? Jak mają je zaprowadzić czy zawieźć do weterynarza, skoro sami są chorzy, słabi itd? A że są samotni, jak rozumiem, nikt im w tym nie pomoże. Co się stanie, gdy taki stary człowiek ciężko zachoruje, albo się połamie? A tu wiele nie trzeba! Połamać się można nawet we własnym mieszkaniu! Najwięcej wypadków jest w mieszkaniach! I takim ludziom pani weterynarz proponuje stare psy!?
Ja wiem, co to jest chodzenie z chorym zwierzęciem do weterynarza. Wyobrażam sobie, że chodzenie z chorym psem jest dużo trudniejsze, niż z chorą świnką. Mnie, osobie w pełni sił, ale niewidomej zarzucono, że nie będę miała nikogo do wyprowadzania psa, gdy złamię nogę, a co dopiero samotni ludzie w podeszłym wieku!
Gdybym pracowała w schronisku, absolutnie nie wydałabym samotnym seniorom psów. Żadnych! Ani młodych, ani starych.
Ktoś mi może teraz zarzucić, że nie szanuję osób w podeszłym wieku, że w pracy rozmawiam ze starszymi osobami, nawet bardzo starszymi, a po przyjściu do domu piszę takie rzeczy?
Nie. Ja po prostu wyobrażam sobie własną starość. Będę wtedy głuchą kobietą z demencją i nie będę w stanie sama się poruszyć. I umrę z głodu, bo nawet pies z kulawą nogą nie będzie się o mnie martwić. Nawet taki stary pies ze schroniska, bo skoro teraz nie nadaję się na właścicielkę psa, to w stanie opisanym powyżej tym bardziej nie będę się nadawała.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: