Spektakularny donos do skarbówki

4 września 2016

Nie wiedziałam, jak zatytułować ten wpis. Czy tak, żeby od razu było wiadomo, o czym ten wpis będzie? Wybrałam tę drugą opcję.
A chodzi o 8letnią Asię z Poznania, która zorganizowała kiermasz, żeby zebrać pieniądze na leczenie swojej mamy.
Co mi przychodziło do głowy, gdy słyszałam przez kilka dni pod rząd tę wiadomość?
1. Tu powinna wkroczyć opieka społeczna.
2. Jak można być tak nierozsądnym, żeby będąc tak chorym, przyprowadzić dziecko na świat? Cóż, dzieci najczęściej są owocem braku rozsądku. Gdyby nie ten brak rozsądku, ludzkość dawno by wyginęła. Jednak im bardziej „rozwinięta” cywilizacja, tym więcej ludzie myślą, jak zapobiec poczęciu dzieci, stąd społeczeństwo w tych krajach starzeje się. Ale mimo wszystko, gdy się jest tak chorym, trzeba trochę myśleć. Cóż, padaczka niszczy mózg.
3. Gdzie jest ojciec dziecka? Kto się nią opiekuje, gdy matka jest w szpitalu? Czy tu nie powinien wkroczyć sąd rodzinny? Dziecko w tym wieku może decydować co najwyżej o tym, co chce zjeść i z kim chce się przyjaźnić.
4. Teraz Asia mówi, że kocha mamę, jak stąd do kosmosu. Co będzie mówić za 5 czy 6 lat? Pewnie zmieni zdanie o 180 stopni, bo nastolatki raczej wstydzą się swoich chorych rodziców. Albo jest druga opcja – ta dziewczynka będzie klasowym „pasztetem”, nie będzie miała żadnych przyjaciół, chłopaka, i do końca życia swojej matki całkowicie się jej poświęci.
5. Dobrze matka mówiła tej dziewczynce, że narozrabiała. Szkoda, że potem na widok takich pieniędzy zmieniła zdanie.
6. Dlaczego ZUS matce tej dziewczynki odebrał rentę, skoro jest tak chora?
I wreszcie:
7. Informacja o tym, ile dziewczynka zarobiła, jest jednocześnie spektakularnym donosem do urzędu skarbowego. Przecież jej schorowana matka będzie teraz musiała odprowadzić od tych zdobytych pieniędzy duży podatek! Pewnie z jedną trzecią tego, co mała Asia zdobyła. Ale ta sprawa wyjdzie dopiero w maju przyszłego roku. Oj, będzie wtedy płacz.
8. Jest to też spektakularna informacja dla potencjalnych złodziei i włamywaczy. Skoro matka Asi jest tak nierozsądna, że doprowadziła do jej poczęcia, to obawiam się, że jest na tyle nierozsądna, że nie ma konta w banku, będzie trzymać te pieniądze w domu i albo ktoś je ukradnie, albo zbyt szybko w sposób nierozsądny wyda je.
9. A najwięcej na tym nieszczęściu zarobi jakiś rehabilitant, który z pewnością pracuje w szarej strefie. On nie ujawni się, gdzie i do kogo chodził. Generalnie zbiórki na rehabilitację osób, to są moim zdaniem tak naprawdę zbiórki do kabz chciwych lekarzy i rehabilitantów.
10. Popieram pomysł zbierania pieniędzy poprzez organizowanie takich kiermaszów. Lepsze to jest, niż po prostu wyciąganie ręki po pieniądze, że darczyńca ma coś w zamian. Pamiętam, jak fajnie zrobiła to osoba, że palcem nie wskażę, która zbierała pieniądze na leczenie swojej córeczki. Na ten cel jej koleżanki organizowały koncerty, sprzedawane były własnoręcznie upieczone ciasteczka, płyty osób śpiewających, ale pieniądze te trafiały na konto jednej z organizacji pozarządowych. A tutaj, jak rozumiem, nie dość, że te pieniądze trafiają do osoby indywidualnej, to jeszcze na dodatek tą osobą jest dziecko, znajdujące się pod opieką nierozsądnej matki, której padaczka lekooporna niszczy psychikę.
Obawiam się więc, że ten spektakularny sukces skończy się jakąś jeszcze bardziej spektakularną klapą.
Interwencja pomocy społecznej potrzebna jest tam natychmiast!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: