Nie tylko niepełnosprawni…

4 sierpnia 2016

Narzekamy na niskie renty. Mówimy, że niska renta nie pozwala na samodzielne życie, tak jakby wszyscy inni ludzie w naszym wieku mieszkali samodzielnie.
A tym czasem dzisiaj w radiu usłyszałam fragment artykułu z „Rzeczpospolitej”. Wynika z niego, że średnio połowa osób powyżej 50 lat pomaga finansowo swoim dzieciom, które nie są w stanie się usamodzielnić i nie mają zdolności kredytowej. W zależności od województwa jest to od 40 do 70 % dorosłych, którzy nie są w stanie się usamodzielnić i wyprowadzić się z domu. I nie są to niepełnosprawni na rentach!
Tak więc myślę, że nie mamy prawa narzekać, bo żyjemy tak samo, jak większość społeczeństwa. A i tak mamy lepiej, bo w przeciwieństwie do bezrobotnych rentę dostajemy przez całe życie, a nie tylko przez krótki czas.

Reklamy

Komentarze 3 to “Nie tylko niepełnosprawni…”

  1. Zgadza się, tylko, że niepełnosprawni mają jednak nieco mniej możliwości pracy, bo raczej nie pójdziemy ani na budowę, ani do sprzątania, bo ludzie myślą, że np. niewidomi wielu rzeczy nie umieją i nie będzie im się chciało sprawdzać, jak to jest w rzeczywistości.

    > Wiadomość napisana przez Mój punkt widzenia albo skrawki żółtych papierów w dniu 04.08.2016, o godz. 07:10: > >

  2. xixi said

    Zgadzam się, że osobom pełnosprawnym też nie jest łatwo, ale uważam, że narzekać jak najbardziej możemy. Często osoba niepełnosprawna w ogóle nie może pracować. Weź pod uwagę ludzi leżących, albo z głębszymi niepełnosprawnościami intelektualnymi. Co taka osoba ma zrobić? Zdrowy człowiek ma jakąś możliwość poradzenia sobie, może wziąć drugą pracę, oczywiście przypominam, że nie jest to ani proste, ani komfortowe.

  3. danuaria said

    Ok. No dobrze. Zgadzam się, że niepełnosprawni mają mniej możliwości. Albo inaczej. Pełnosprawni mają ich więcej. Ale skoro tak, to dlaczego 40 do nawet 70 % starszych ludzi musi utrzymywać swoje dorosłe dzieci? Coś chyba jednak z tymi możliwościami jest nie tak. Aśka, pamiętasz mojego byłego sąsiada P? Miał wszystko: sprawne ręce i nogi, widział, słyszał, a zazdrościł mi ciągle, że żyję w nibylandii, bo mam stałą pracę. Twierdził też, że nie może znaleźć żadnej pracy, bo pracodawcy poszukują wyłącznie studentów zaocznych, najlepiej z niepełnosprawnością, a on się do nich nie zalicza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: