Tu telewizja raczej nie pomoże

19 lipca 2016

Dzisiaj do TVP3 pewna osoba najprawdopodobniej niewidoma napisała mail. Napisała w nim o udogodnieniach dla niewidomych w postaci guzków i linii prowadzących.
No i tu widzący czytelnik zastanawia się zapewne, co to jest. No bo niby skąd ma to wiedzieć. Prezenter telewizyjny czytający ten mail pewnie też tego nie wiedział. Nie dość, że tego nie wiedział, to na dodatek podejrzewam, że go to nie interesuje. Miał przeczytać, to przeczytał.
Pani Karolina – autorka maila – napisała, że te udogodnienia nie są robione według jakiegoś jednego standardu. W każdym miejscu są inne.
Podejrzewam, że ani prezenter, ani widzowie nie zrozumieli tego, co napisała pani Karolina. No bo guzki i linie prowadzące, to nie podjazd, a zdaniem większości gawiedzi i dziennikarzy osoby niewidome powinny siedzieć w domu i z niego nie wychodzić, a jeśli już, to tylko z „opiekunem”, lub wszechwiedzącym „pieskiem” przewodnikiem.
Dla dziennikarzy jeszcze zrozumiałe jest to, że osoba niewidoma nie jest w stanie przejechać autobusem z punktu A do punktu B, gdzie punkt B, to siedziba instytucji obsługującej niewidomych. Natomiast jakieś „guzki” i „linie prowadzące”?…
No bo przecież „potrzeby osób niewidomych są dziwaczne i niezrozumiałe”. Więc po co o tym w ogóle pisać?
„Daremne żale, próżny trud”…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: