ICE a iphone

12 marca 2016

Ta myśl, którą napiszę poniżej przyszła do mnie nie wiadomo skąd, kiedy się obudziłam.
Pamiętacie może apele w różnych mediach o zaznaczanie w swoich kontaktach w telefonach osoby, którą trzeba powiadomić w razie wypadku słowem „ICE”? To był apel ratowników medycznych jeżdżących w pogotowiu ratunkowym. Powiedzmy, że znajdują nieprzytomnego człowieka, biorą jego telefon, odblokowują, wchodzą do kontaktów, znajdują słowo „ICE” i dzwonią do tej osoby.
Kiedy kupiłam Iphonea, jedną z pierwszych rzeczy, którą się dowiedziałam, to to, że telefon trzeba zabezpieczyć przed złodziejami za pomocą kodu i ewentualnie odcisku palca. Wtedy odblokowywanie takiego telefonu wygląda tak:
naciskam przycisk z jabłuszkiem a potem zamiast po prostu wybrać opcji Odblokuj muszę podać kod, lub przyłożyć palec do jabłuszka. Wtedy telefon jest odblokowany. Kolega mówił – Iphone dla złodzieja jest bezużyteczny. Może go najwyżej oddać na złom.
Dodatkowym zabezpieczaniem przed złodziejami doradzanym przez niewidomych użytkowników jest włączanie kurtyny. Wtedy przyciemniony telefon sprawia wrażenie zepsutego.
Tak więc Iphone jest dobrze zabezpieczony przed złodziejami. Przed ratownikami medycznymi też.
Zaczynam się zastanawiać, czy jednak tego telefonu nie odbezpieczyć. Trzeba by się zastanowić, co jest bardziej prawdopodobne: kradzież telefonu, czy utrata przytomności na ulicy.
W końcu firma Apple nie chciała odbezpieczyć telefonu przestępcy. Tym bardziej nie odbezpieczy telefonu jakiegoś N N, którego tożsamość jest nieznana, jest nieprzytomny bądź umarł a przy sobie ma tylko Iphone.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: