O pracy dla niepełnosprawnych

3 września 2015

Wokół afery Dubienieckiego w środowisku niewidomych wrze. Media zajmują się głównie panem Dubienieckim i jego politycznymi powiązaniami. O 200 niewidomych wciągniętych w ten proceder mówi się najmniej. Ja mam do tego stosunek emocjonalny. Koleżanka tam pracowała.
Ale takie rzeczy się dzieją i dziać się będą. Pracodawcy poszukują osób z orzeczeniami o niepełnosprawności, ale takiej pracy, w której poradzili by sobie niewidomi, raczej nie ma. Przynajmniej tak wynika z ofert pracy kierowanych do niepełnosprawnych.
Polecam jeszcze praca dla niewidomych po szkole zawodowej.
Nie każdy niewidomy jest wybitny. Nie każdy ma o sobie wysokie mniemanie. Nie każdy ma szczęście lub znajomości. Z tych ogłoszeń wynika, że nie warto uczyć się i studiować, bo i tak na koniec przeciętnego niewidomego czeka praca operatora wprowadzania danych. Renty socjalne są śmiesznie niskie. Taki proceder będzie nadal trwał. Zamknęli jednych, znajdą się inni. Coraz częściej inni niewidomi piszą, że jedynym rozwiązaniem byłaby wyższa renta. Zamiast dofinansowywać stanowiska pracy i sprzęt, dać ludziom te pieniądze do ręki w postaci wyższej renty. Wtedy priorytetem nie będzie zarabianie pieniędzy za wszelką cenę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: